W niedzielę 27 sierpnia zapraszamy Państwa od godz. 17.00 na kolejną edycję Grilla u Burmistrza, tradycyjne zakończenie wakacji w naszym mieście.

O tym, że grillowanie to nasz sport narodowy nie trzeba nikogo przekonywać. Poprzednie 3 edycje naszej wakacyjnej zabawy są tego najlepszym dowodem. Dlatego też, również w tym roku Park Miejski zamieni się w jeden wielki grill i rywalizację o to, kto najlepiej radzi sobie przy ruszcie.

W tym roku do naszej zabawy zaprosiliśmy firmy mające swoje siedziby na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej, które staną do pojedynku o patelnię Burmistrza. Ponieważ korzenie przedsiębiorstw funkcjonujących w Niepołomicach sięgają praktycznie całego świata, tematem przewodnim będzie grillowanie w różnych zakątkach naszego globu.

Swój udział w konkursie potwierdzili pracownicy firm: Coca-Cola, Royal Canin oraz Bell Polska.

Jak co roku nie zabraknie również pokazu przygotowanego przez restaurację działającą na terenie naszej gminy. Tym razem swoje grillowe doświadczenia przekażą nam szefowie kuchni z restauracji Via Farina mieszącej się w Hotelu Niepołomice. Dodatkowo Via Farina ugości nas ręcznie przygotowanymi włoskimi gelato, które stały się absolutnym hitem tego lata.

Podczas trwania imprezy przygotujemy dla Państwa darmowe kiełbaski i karkówkę, które serwować będziemy przy współpracy z Fundacją Zamek Królewski w Niepołomicach. Oczywiście liczba porcji będzie ograniczona, ale raczej nie powinno ich zabraknąć.

Prócz czegoś dla ciała, będzie również moc atrakcji dla ducha, zwłaszcza młodszych mieszkańców naszej gminy. W niedzielne popołudnie zdecydowanie poszerzymy liczbę atrakcji czekających na placu zabaw nieopodal Parku Miejskiego. Wśród dodatkowych zabawek znajdą się m.in. dwa dmuchane zamki. Będzie również możliwość zmierzenia się z grą w niepołomickie memory.

Nad całością imprezy czuwać będzie znany i lubiany prowadzący, Grzegorz Janiszewski.

W tym roku Grillowi u Burmistrza będzie towarzyszyć korowód i obrzędy dożynkowe. Dożynki zostały odwołane z powodu deszczu, postanowiliśmy jednak uszanować pracę wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy. O godz. 16.45 korowód dożynkowy przejdzie spod zamku pod scenę w Parku Miejskim, gdzie poświęcimy wieńce dożynkowe. Po krótkich obrzędach dożynkowych odbędzie się i rozdawanie chleba z nowych zbiorów. Będziemy też mogli spróbować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Zapraszamy!