Włodarze miast i gmin spotkali się dziś w Zamku Królewskim w Niepołomicach podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

Przy okazji Forum odbyła się też Gala „Rozwiń swoją gminę”. Głównymi tematami spotkania było podsumowanie dwóch projektów: Edukacyjna Gmina Małopolski i Ranking Gmin Małopolski. Pod koniec spotkania wręczono nagrody dla laureatów obu konkursów.

Burmistrz Roman Ptak odebrał wyróżnienie dla Gminy Niepołomice za zdobycie drugiego miejsca w Rankingu Gmin Małopolski 2017. Wyprzedziliśmy m.in. Zakopane, Wieliczkę, Zielonki, czy Zabierzów. Lepsza okazała się tylko Wielka Wieś. O wynikach rankingu pisaliśmy już pod koniec października. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zgromadzeni wysłuchali też dwóch wykładów „Potencjał edukacyjny gmin” oraz „Małopolska myśl o rozwoju”.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbała orkiestra smyczkowa z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni, pod dyrekcją Tomasza Półtoraka.

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski działa przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji od 2000 roku. Obecnie gromadzi ponad 168 członków. Średnio raz w miesiącu organizuje robocze debaty, na których poruszane na tematy najbardziej aktualne w danej chwili, priorytetowe dla wójtów i burmistrzów.