Od 16 do 22 września 2019 r. trwa kampania „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Tegoroczne hasło kampanii to „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”, które kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku.

Slogan „Chodź z nami!” zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, zwłaszcza podczas codziennych podróży, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.

W tym roku do kampanii włącza się Fundacja Lepsze Niepołomice, która zachęca wszystkich chętnych do wspólnej zabawy w poszukiwaniu skarbów, czyli Geocaching.

Szkolenia dla początkujących odbędą się 14 września (sobota), od godz. 11.00 do 12.30 w Laboratorium Aktywności Społecznej, przy ul. Bocheńskiej 26.

Geocaching można uprawiać nie tylko indywidualnie, ale także rodzinnie, dlatego zapraszamy też dzieci z dorosłymi opiekunami. 16 września (poniedziałek) Fundacja Lepsze Niepołomice ogłosi geocachingowy konkurs, a 21 września (sobota) w parku w Niepołomicach będzie można wymienić się doświadczeniami i travelbugami.

Szkolenie jest bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenia prosimy przesyłać na: lepszeniepolomice@gmail.com.

Bieżące informacje można uzyskać na Facebooku Fundacji Lepsze Niepołomice.