3000 książek znalazło nowych właścicieli podczas tegorocznej Wielkiej Zimowej Wymiany Książek w Niepołomicach.

Zimowa wymiana książek tradycyjnie odbywa się w przestronnych wnętrzach Laboratorium Aktywności Społecznej OpenSpace. Dwie trzecie powierzchni oddane zostaje miłośnikom czytania, a jedna trzecia przeznaczona jest na krainę dziecięcych zabaw. Dzięki temu kiedy rodzice szukają literackich perełek, dzieci bawią się z animatorami.

Zainteresowanie tegoroczną edycją wymiany przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pobiliśmy rekord książek, które otrzymały nowe życie. Po raz pierwszy osiągnęliśmy magiczne 3000. W trakcie wymiany dostawialiśmy stoły, by można było rozłożyć więcej książek i łatwiej się do nich dostać. Książki pojawiały się i znikały niemal równie błyskawicznie. Czujne oko pozwalało wyłowić ciekawostki z niemal każdego gatunku literackiego, chociaż – jak to w przypadku wymiany – najłatwiej było znaleźć coś tym, którzy mają najszersze zainteresowania.

Bardzo cieszymy się z Państwa obecności na tej imprezie, pozwala ona z optymizmem patrzeć na przyszłość książki. Zainteresowanie tymi papierowymi w naszej gminie nie tylko nie maleje, ale widocznie rośnie. To dobry prognostyk. Mamy nadzieję, że kolejna, tym razem letnia wymiana, będzie przynajmniej równie udana jak ta.