6 grudnia to niewątpliwie ulubiony wieczór wszystkich dzieci na całym świecie, dlaczego? Na to pytanie odpowiedź zna prawdopodobnie każdy. Uśmiechnięty, siwobrody święty ponownie odwiedził Niepołomice spotykając się z mieszkańcami. W tym roku Mikołaj zawitał do nas nie saniami a samochodem strażackim.

Przygotowania do jego wizyty trwały od dłuższego czasu. Świętemu i jego elfom na pomoc ruszyli nasi dzieli strażacy oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Niepołomicach. Pakowanie prezentów przebiegło bardzo sprawnie. Dziedziniec zamku przyozdobiony, drzewka ubrane, wielkie czerwone krzesło dla naszego ulubionego świętego również. Pozostało tylko nasłuchiwać wesołego „HO HO HO!”. W prawdzie pogoda nie rozpieszczała, serwując nam typową, jesienną aurę, jednak to nie zniechęciło mieszkańców. Zobaczyć się z Mikołajem przyszło blisko tysiąc osób!

Wszystko gotowe, serca drżą z ekscytacji, a Mikołaja? Nadal nie ma! Sprawę w swoje ręce wzięli najmłodsi, wołając „Mikołaju przyjdź tutaj do nas!”. Okrzyki zimowy wiatr poniósł aż do mroźnej Laponii, bo już po chwili na dziedziniec zamku w eskorcie strażackiej przybył ulubieniec wszystkich dzieci. Radości nie było końca. Mikołaj przywitał się, usiadł na czerwonym tronie i… chwycił za gitarę! Akompaniując do śpiewu swoich „Śnieżynek”, członkiń sekcji wokalnej zespołu „Chobot Blues Band” prowadzonej przez Piotra Krupę – animatora, muzyka, instruktora muzycznego i modelarskiego.

Po tak ciepłym przywitaniu nadszedł najbardziej wyczekiwany moment.
– A czy wszystkie dzieci były grzeczne cały rok? – zapytał Święty Mikołaj.
– Taaaaak!

Mikołaj zaśmiał się wesoło i z pomocą swoich elfów rozdał prezenty zebranym na zamkowym dziedzińcu. Bardzo się cieszył, że może odwiedzić nasze piękne miasteczko. Pozostało nam wyczekiwać 6 grudnia przyszłego roku, bowiem dopiero wtedy, ponownie zobaczymy się ze Świętym Mikołajem i jego radosnymi elfami.