Niepołomicki Orszak Trzech Króli to najliczniejsze uliczne jasełka w mieście. W tym roku do pochodu dołączyło około 1500 mieszkańców.

Organizacja Orszaku to przedsięwzięcie, które łączy wiele środowisk. Biorą w nim udział instytucje, organizacje pozarządowe, szkoły, kluby sportowe i zespoły śpiewacze. Odbywają się próby i dyskusje nad pomysłami wielu osób tak, aby finalnie dopracować wspólny scenariusz i 6 stycznia – w samo południe – przejść „orszakową” drogą.

Tegoroczny pochód maszerował od kościoła przez rynek w Niepołomicach, ulicą 3 Maja do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa i na dziedziniec Zamku Królewskiego. Po drodze zatrzymaliśmy się przy czterech scenach, na których aktorzy amatorzy przybliżali nam sceny biblijne i walkę dobra ze złem.

Zwieńczeniem Orszaku był hołd złożony maleńkiemu Jezusowi w szopce stojącej na dziedzińcu zamkowym. Świętej rodzinie pokłonili się nie tylko trzej królowie, ale i król Kazimierz, fundator zamku w Niepołomicach.

Z Orszakiem Trzech Króli wchodzimy w nowy 2018 rok. Życzmy sobie, aby to uczucie radości i wspólnoty, które nieśliśmy wędrując, towarzyszyło nam cały rok.