19 lutego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa odsłonięto tablicę pamiątkową w dziesiątą rocznicę śmierci Piotra Wariana, wieloletniego dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach.

Wydarzenie rozpoczęło się projekcją zdjęć w sali widowiskowej MCDiS. Zgromadzeni wybrali się w kilkuminutową, sentymentalną podróż, wspominającą działalność Piotra Wariana w Niepołomicach.

Potem można było wysłuchać wspomnień jego współpracowników. Były burmistrz Niepołomic Stanisław Kracik, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń oraz były członek Rady Kultury w Niepołomicach Michał Sapeta opowiedzieli o wieloletniej współpracy z Piotrem Wiarianem.

Wydarzenie uświetnił koncert Chóru Cantata w Niepołomicach.

Następnie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, którego dokonały żona i córka Piotra Wariana.

W sali lustrzanej można było obejrzeć dalszy ciąg projekcji zdjęć, powspominać i porozmawiać już w nieco luźniejszej atmosferze.

Imprezą towarzyszącą wydarzeniu był X Memoriał im. Piotra Wariana Turniej Brydża Sportowego, który rozpoczął się w niedzielę o godz. 11.00. Rozgrywki zakończyły się tuż przed 16.00. Puchary zawodnikom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak.