Gmina Niepołomice podpisała porozumienie o współpracy z Darlington Town Twinning & International Association.

W środę 6 lutego burmistrz Roman Ptak i przewodniczący organizacji Darlington Town Twinning & International Association, Tom Nutt podpisali porozumienie o przyjaźni i współpracy. W ramach zawartej umowy obie organizacje wyrażają chęć do wspólnego działania i pobudzenia kontaktów pomiędzy stowarzyszeniami, organizacjami sportowymi i Radami obu miast.

Inicjatorem współpracy Łukasz Samek, były mieszkaniec naszej gminy, który od kilkunastu lat mieszka w Darlington i aktywnie działa na rzecz współpracy z polskimi miastami.

Pierwszym akcentem porozumienia pomiędzy Darlington i Niepołomicami był przyjazd dwa lata temu delegacji z Anglii do Niepołomic. Goście z Anglii zachwyceni naszym miastem zaprosili w ubiegłym roku grupę młodych piłkarzy z gminy Niepołomice na tygodniowy obóz piłkarski do Anglii.

Większość zawodników stanowili piłkarze KS Dębu wzmocnieni przez reprezentantów Szkoły Futbolu Staniątki i Puszczy Niepołomice. Zawodnicy podczas pobytu w Darlington stoczyli szereg meczów piłkarskich, wzięli udział w turnieju sportowym, a punktem kulminacyjnym wydarzenia było wspólne oglądanie na żywo meczu Sunderlandu.

Podczas VI Niepołomickiej Gali Sportu  goście z Darlington odebrali nagrodę za Inicjatywę Roku, którą była organizacja wspomnianego obozu. W trakcie lutowego spotkania zacieśniono współpracę pomiędzy miastami.