Dziś o 7.15 w starych budynkach magazynowych przy ul. Fabrycznej w Niepołomicach wybuchł pożar. Na miejsce przyjechało 27 zastępów straży pożarnych, czyli około 110 strażaków.

Pożar jest zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się, obecnie trwa akcja dogaszania wewnątrz hali.

Ogień pojawił się w lakierni proszkowej, a następnie przeniósł się na zgromadzone palety z materiałami do lakierowania oraz ocieplenie budynku. Na szczęście w chwili wybuchu hale magazynowe były puste i nikt nie ucierpiał. Wciąż badane są przyczyny jego powstania i szybkiego rozprzestrzeniania.

Na miejsce przyjechało 27 zespołów straży pożarnych, głównie ciężkie samochody gaśnicze, duża cysterna z wodą, zwyżki, z których prowadzona była akcja gaszenia ognia z wysokości, a także samochód rozpoznania chemicznego. Szczególnie dzięki pracy tych ostatnich, wiemy, że nie doszło do skażenia powietrza. Także woda używana z akcji ratowniczej przepływa przez oczyszczalnie ścieków jednego z pobliskich zakładów.

Z powodu prowadzonej akcji wjazd do Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej jest utrudniony. Wyznaczony został objazd ul. Wodną. Akcja potrwa do około godz. 12.00.

Płonący budynek jest wielkości około 1000 m2. W wyniku wysokiej temperatury elementy stalowe hali straciły właściwości nośne, część budynku zawaliła się, o pozostałych elementach i ich zdatności do użytkowania zdecyduje inspektor budowlany.