Końcówka sierpnia to czas, w którym tradycyjnie spotykamy się w Parku Miejskim na Grillu u Burmistrza. Tegoroczna, piąta edycja była okazją do świętowania małego jubileuszu i tym samym rozszerzenia imprezy o wieczorną zabawę taneczną.

Pogoda nas nie rozpieszczała. Jeszcze kilka godzin przed wydarzeniem padał ulewny deszcz, który pokrzyżował część planów. Na wszelki wypadek każdy zespół biorący udział w konkursie grillowania otrzymał własny namiot. Na szczęście okazały się one niepotrzebne, ponieważ aura się poprawiła.

Wystartowaliśmy kilka minut po godzinie 17.00. Na swoje stanowiska udali się uczestnicy konkursu grillowania O Patelnię Burmistrza. W szranki stanęło pięć zespołów: OSP Niepołomice, OSP Zabierzów Bocheński, Stowarzyszenie Kawalerii Ochotniczej im. Krakowskiej Brygady Kawalerii (która specjalnie na tą okoliczność częstowała widzów wojskową grochówką), Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej oraz – w miejsce Harcerzy, którzy nie pojawili się na wydarzeniu – zawiązana ad hoc Grupa Spontaniczna pracująca pod okiem Tadeusza Fereta.

Nieopodal namiotów drużyn walczących w konkursie znajdowało się stanowisko ze specjałami kuchni węgierskiej, przygotowane i prowadzone przez przedstawicieli naszego miasta partnerskiego Szécsény. A kiełbaskami, wędlinami oraz… odrobiną palinki częstował sam burmistrz miasta, László Stayer.

Jednocześnie na grillu prowadzonym przez Fundację Zamek Królewski przygotowywane były kiełbaski i karkówka, którą uczestnicy wydarzenia nieodpłatnie mogli skosztować, oczywiście po odstaniu swojego w dość długiej kolejce.

W innych częściach parku dzieci mogły oddać się szaleństwu na dmuchanym zamku oraz zjeżdżalni, realizować się twórczo podczas warsztatów prowadzonych przez animatorki związane z Domem Pełnym Kultury w Staniątkach lub… spróbować swoich sił w gaszeniu pożarów na stanowisku niepołomickiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po półtorej godziny od rozpoczęcia konkursu grillowania do pracy przystąpili jurorzy. W skład trzyosobowego jury weszli: Paweł Drabik z restauracji Jaga, który został szefem jurorów, Paweł Nowak z restauracji Królowa Bona oraz Eszter Kis, przedstawicielka miasta Szécsény.

Jury było zgodne co do werdyktu: przyznało jedną nagrodę główną i ex aequo cztery drugie miejsca. Piątą edycję Grilla u Burmistrza wygrał, zgarniając Patelnie Burmistrza oraz zestaw garnków, zespół Ochotniczej Straży Pożarnej z Zabierzowa Bocheńskiego, który urzekł jurorów nie tylko jakością przygotowanych dań, ale również sposobem ich podania i ilością przygotowanych sosów.

Po zakończeniu zmagań, na scenę weszli muzycy z zespołu Bona Sono, którzy grali do godziny 23.30. Wieczorna zabawa była nowością podczas tego wydarzenia, ale pozytywna reakcja uczestników każe wnioskować, że w przyszłym również pożegnamy wakacje grillowo i tanecznie.

Author: Joanna Musial