1 czerwca rozpoczną się 27. Dni Niepołomic. W ciągu trzech dni na naszych scenach zaprezentuje się ponad 2 tysiące osób. Zapraszamy do zapoznania się z programem Dni Niepołomic!

Aby pobrać program kliknij tutaj (wersja do druku). Wersję z układem chronologicznym można znaleźć tutaj. 

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z kilkoma wybranymi punktami naszego programu!

W piątek 1 czerwca podczas otwarcia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach wystąpi Ania Dąbrowska – jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatnich dekad. To nie tylko wokalistka, ale też kompozytorka, autorka tekstów i producentka. Ma na swoim koncie 7 platynowych płyt i 9 Fryderyków. Jej utwory od lat trafiają do serc słuchaczy.

W sobotę – już po raz trzeci – bawić się będziemy z Letnią Sceną Eski. Gwiazdą wieczoru będą Bracia, którzy wystąpią na parkurze o godz. 21.00. Zespół założony przez Wojciecha Cugowskiego i Piotra Cugowskiego to jedna z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych grup rockowych na polskim rynku muzycznym. Piosenki takie jak „Wierzę w lepszy świat”, „Zaklęty krąg” czy „Nad przepaścią” podbijały listy przebojów w całym kraju. Zespół znany z mocnego brzmienia, z pewnością rozgrzeje niepołomicką publiczność swoimi największymi hitami.

Zanim jednak Bracia pojawią się na scenie, atmosferę rozkręci Agata Dziarma Dziarmagowska, która zaśpiewa o godz. 19.30 jako support gwiazdy wieczoru. Autorka utworów takich jak Mogę wszystko, nic nie muszę i Blisko Mnie, zdobyła sympatię widzów podczas programów Mam Talent i X Factor. Wokalistka od kilku lat obecna jest na polskiej scenie muzycznej.

W niedzielę wspólne świętowanie ostatniego dnia 27. Dni Niepołomic tradycyjnie rozpoczniemy od wspólnej Mszy Świętej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zamkowy dziedziniec na godzinę 10.00. Mszę poprowadzi ks. proboszcz Stanisław Mika. Po wspólnej modlitwie swój repertuar zaprezentuje Strażacka Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Niepołomice, Lira.

Każdy, kto kojarzy Dni Niepołomic, wie, że w tym czasie do Niepołomic przyjeżdża świetne wesołe miasteczko z Czech. Właściciel Luna-Parku dba o to, żeby czymś nowym i ciekawym zaskoczyć nie tylko dzieci, ale i starszych miłośników wesołych miasteczek. Kolejki, karuzele i inne atrakcje pojawią się w Niepołomicach i w tym roku. Większość zabawek rozgości się za kościołem, ale kilka pojawi się także przy placu zabaw obok parku, żeby najmłodsi radośniej mogli świętować Dzień Dziecka.

W Niedzielę O godzinie 12.45 wszyscy zainteresowani sportowymi emocjami będą mieli okazję zobaczyć ostatni w tym sezonie występ piłkarzy Puszczy Niepołomice w rozgrywkach Nice 1 ligi. Żubry na stadionie miejskim przy ul. Kusocińskiego 2 zmierzą się z najlepszą drużyną w lidze, Miedzią Legnica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Jak co roku przed Dniami Niepołomic pytamy mieszkańców na naszym facebookowym profilu: jakiego samochodu za cegiełki spodziewają się tym razem? I chociaż przeważały głosy, że będzie to Fiat Multipla, to jednak postanowiliśmy wybrać coś innego. Każdy, kto kupując cegiełkę 27. Dni Niepołomic, wspierał będzie dofinansowanie remontu instalacji elektrycznej kościoła pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach, może stać się właścicielem nowego Opla Corsy E. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorstwa oraz wszystkich chętnych do przekazania dodatkowych nagród w konkursie. Fundując nagrody przyczyniacie się Państwo do zwiększenia prestiżu konkursu. Jest to jednocześnie ciekawa forma reklamy Państwa działalności. Cegiełki tradycyjnie kosztować będą 5 złotych. W sprawie przekazania nagród prosimy o kontakt ze Stanisławem Wojtasem z Referatu Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach (ul. Zamkowa 5, pokój 3 na parterze, telefon 12 250 94 49, stanislaw.wojtas@niepolomice.eu).

W programie tegorocznych Dni Niepołomic znajdzie się też coś dla miłośników muzyki rozrywkowej. W niedzielny wieczór, już po tym, jak się okaże, kto zostanie nowym właścicielem Opla Corsy, przed niepołomicką publicznością wystąpi grupa Exelent, twórcy Czy mogę Ciebie zbajerować, Najpiękniejsza, Tylko ty. Aby zobaczyć ich na żywo wystarczy zajrzeć w niedzielę wieczorem do Parku Miejskiego. Początek koncertu o godzinie 21.00.

 

 

 

 

 

Author: Marek Bartoszek