Na długo przed samym wydarzeniem strażacy ze Staniątek przygotowywali się do Dnia Dziecka. W strażnicy przez kilka tygodni gromadzono maskotki, nagrody, napoje i poczęstunek od sponsorów. Wszystko po to, żeby ten dzień był dla dzieci wyjątkowy.

Nad Traktem Świętego Wojciecha zawisły kolorowe balony, girlandy i pofrunęły bańki mydlane. Już na godzinę przed wydarzeniem wszystkie atrakcje były przygotowane a było ich co niemiara. Na wjeździe na trakt stanął ogromny wóz strażacki, który był do dyspozycji najmłodszych, kawałek dalej ogromna łódź. Na całej długości traktu można było gasić pożary w domkach smerfów, wlewać wodę do rur, które z czasem wydawały głośne dźwięki oraz chodzić na specjalnie na ten dzień skonstruowanych nartach. Wyjątkową atrakcją były zorganizowane przez strażaków przejazdy strażackim meleksem oraz ogromny dmuchany zamek od sponsorów.

Dla wszystkich dzieci przewidziano prezenty i poczęstunek. Była wata cukrowa, lody i małe co nie co z grilla, nikomu nie zabrakło napojów. Specjalne nagrody – małe strażackie misie – czekały też na najmłodszych uczestników Strażackiego Dnia Dziecka.

Tuż obok strażackich atrakcji swoje warsztaty przygotował klub Retro ze Staniąteckiego Domu Pomocy Społecznej. Pod czujnym okiem instruktorów można było wyczarować pachnące mydełka, pieska z balonów i ogromne mydlane bańki.

To pierwszy taki dzień dziecka organizowany w Staniątkach na Trakcie. Ogromne zaangażowanie strażaków z pewnością zrównoważyły niezliczone ilości uśmiechów i radości dzieci. Miejmy nadzieję, że to początek nowej staniąteckiej tradycji.