Gmina Niepołomice otrzymała nagrodę 20-lecia Krakowskich Parków Technologicznych.

W miniony piątek w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 20-lecie działalności Krakowskich Parków Technologicznych. KPT to wysoko wyspecjalizowana instytucja otoczenia biznesu, która wpływa na rozwój gospodarczy Małopolski.

W uzasadnieniu nagrody dla naszej gminy możemy przeczytać: Niepołomice to gmina, która wyznaczyła kierunek rozwoju dla innych stref przemysłowych nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Pokazała jak ważna jest rola jednostek samorządu terytorialnego, w procesie przyciągania inwestycji. Przez przedsiębiorców jest uważana za wspaniałego, rozumiejącego ich potrzeby partnera biznesowego. Dba nie tylko o inwestorów, ale także o interesy mieszkańców oraz zrównoważony rozwój miasta i gminy.

Pierwsze kontakty pomiędzy KPT a naszą gminą rozpoczęły się w 2001 r., a pierwszy wspólny sukces polegający na ulokowaniu w strefie niemieckiej firmy MAN, odnieśliśmy w 2005 r. Dzisiaj Niepołomicka Strefa Inwestycyjna jest to największa podstrefa przemysłowa w Małopolsce i równocześnie największa podstrefa Krakowskiego Parku Technologicznego.

Nagrodę w imieniu naszej gminy odebrali burmistrz Roman Ptak oraz wiceburmistrz Adam Twardowski.

Oprócz gminy Niepołomice w gronie wyróżnionych znalazły się firmy: Comarch S.A, Valeo Autosystemy sp. z o.o. oraz Sinerise S.A.

 

Author: Marek Bartoszek