Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze, wyposażeni w puszki i czerwone serduszka, zebrali ponad 50 tysięcy złotych.

51460,97 zł to nieoficjalna kwota, jaka została zebrana w niedzielę 14 stycznia podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Niepołomice. Tegoroczna zbiórka środków odbywała się pod hasłem wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Gminny sztab, podobnie jak w poprzednich latach, mieścił się w budynku niepołomickiego gimnazjum. To tutaj przez cały dzień nadzorowano pracę wolontariuszy oraz przynoszono puszki wypełnione pieniędzmi. W najcenniejszej z nich udało się zebrać 4069 złotych i 34 grosze.

W zbiórkę włączyło się 35 wolontariuszy, byli to gimnazjaliści z Niepołomic i Podłęża wsparci przez kolegów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce.

Tradycyjnie głównym obszarem działań były przykościelne parkingi, gdzie kwestowano od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora. Dodatkowo fundusze zebrano również przy okazji sprzedaży orkiestrowych gadżetów oraz podczas wewnętrznych zbiórek w szkołach podstawowych w Niepołomicach i Zabierzowie Bocheńskim – powiedziała szefowa niepołomickiego sztabu Małgorzata Juszczyk.  Serdecznie dziękujemy za dużo ciepłych emocji, życzliwość i ogromne zaangażowanie oraz zrozumienie celu zbiórki – dodała.

Wolontariusze mieli okazję zebrać również datki podczas imprez towarzyszących: warsztatów zumby czy pokazów kubańskiej salsy. W kinie za Rogiem w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa najmłodsi mieszkańcy w zamian za wsparcie WOŚP mogli obejrzeć specjalnie przygotowane z tej okazji seanse filmowe. Podsumowaniem całego dnia kwestowania były koncerty zespołów The Leszky oraz Chobot Blues Band w Piwnicy Dźwięku MCDiS.

Gratulujemy!