Wczoraj w całej Polsce jubileuszowo zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Niepołomicach znów pobito rekord zebranych środków.
Już po raz dwudziesty piąty cały kraj opanowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbierała środki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopedriatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
Z niepołomickiego sztabu, który tradycyjnie mieścił się w gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły na ulice całej naszej gminy wyruszyło 35 wolontariuszy uzbrojonych w identyfikator WOŚP, charakterystyczną puszkę oraz całą masę czerwonych serduszek.
W rezultacie udało się osiągnąć rekordowy wynik. Deklarowana kwota zebrana przez wolontariuszy na terenie naszej gminy to dokładnie 56 103,68 złotych. To kwota o prawie 15 tysięcy złotych lepsza od ubiegłorocznej!
Najlepszy wynik „z puszki” osiągnął Radosław Kukułka. Wraz z przyjaciółmi ubierał przez cały dzień ponad 9 tysięcy złotych. W tegoroczną akcję szczególnie mocno włączyły się uczniowie szkół z Zabierzowa Bocheńskiego oraz Niepołomic (SP nr 2), a także gimnazjaliści prócz tych z Niepołomic także z Podłęża oraz ze Staniątek. Młodzież była wspierana przez nauczycieli z niepołomickiego gimnazjum oraz niepołomickiej filii banku PEKAO SA.
Podsumowaniem niepołomickiego kwestowania był wieczorny koncert w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. W Piwnicy
Dźwięku MCDiS zagrali Centrala, The Leszky oraz Beauty Plate.